Társasházaknak, Önkormányzatoknak (Budapest - Pest megye)

Légudvar tető készítése, veszélymentesítés, légudvar aljzatának vízszigetelése

Légudvarok esetén a problémák jelentős részét a csapadékvíz okozza. Minden más ebből következik: ez erodálja a felső téglasorok közül a maltert, a légudvar faláról a vakolatot, ami aztán eldugítja a padló összefolyót, ezzel mindenféle változatos beázási problémát okozva a légudvarral határos ingatlanokban. A legjobb, ha teljesen kizárjuk a vizet.

Két utat ajánlunk:

Tetőt készítünk a légudvarra. A tetőt fém vagy kezelt fa vázzal, polikarbonát fedéssel készítjük, természetesen ügyelünk rá, hogy megfelelő vastagságú légcsatornát hagyjunk az új tető és a légudvar felső téglasora közt. A légcsatornát pedig galambhálózzuk.

Kevésbé jó megoldás esetén -ha valamiért a tető készítés nem lehetséges- a légudvar aljzatát vízszigeteljük („teknő szigetelés”). Ezt megelőzően a felső téglasorok vizsgálata/újra rakása (kötélből történő beereszkedés előtt muszáj elvégezni), valamint a légudvar falazatáról a laza vakolat leverése elengedhetetlen. Ha ezeket kihagyjuk, a falazatról lehulló vakolat károsítja az új vízszigetelést, illetve rövid úton ismét eltömíti az összefolyót.

A polikarbonát, és az aljzat szigetelés is tönkremegy 15-20 év alatt ugyan, de jóval olcsóbb egy meglévő tartószerkezetre új polikarbonátot tenni, mint a vízszigetelést felújítani – ráadásul utóbbinál évente az összefolyót érdemes ellenőriztetni, illetve a csapadékvíz továbbra is jelen lesz a légudvarban…

‹ vissza a kezdőlapra